Архівісти презентували тематичний урок і документальну виставку під назвою «Вистоїмо і переможемо!».
Присутні ознайомилися з архівними документами, матеріалами друкованих видань, світлинами, що висвітлюють героїчну боротьбу українського народу за територіальну цілісність і незалежність у різні історичні періоди: Української революції 1917-1921 рр., Другої світової війни 1939-1945 рр., на сучасному етапі російсько-української війни.
«Робота архівістів у збереженні національної пам’яті в різні періоди нашої історії надзвичайно вагома. Факти, імена, події, які формували нашу ідентичність, ми не маємо права забути. Вже стало доброю традицією в архіві спілкуватися з учнями, студентами, – зауважив Антон Чубенко. – І в День захисників і захисниць України ми знову разом згадуємо та вшановуємо пам’ять борців за незалежність».
Архівісти області акцентували, що ця боротьба відбувалася безперервно, у різних формах, у тому числі у підпіллі та за кордоном.
Зокрема документи розповідають про українізацію військових частин у період УНР, подвиг героїв-крутянців, повстанський та націоналістичний рух на теренах Полтавщини у 1920-1940-ві роки (Дмитро Андрієвський, Микола Сарма-Соколовський), участь краян у створенні Української Головної Визвольної ради (Кирило Осьмак, Катерина Мешко) та інші.
Також презентували низку сучасних джерел: «Колекції документів про перебіг подій на Полтавщині під час широкомасштабного російського вторгнення в Україну», що зокрема свідчать про перше бойове хрещення краян у лютому 2024 року («Гадяцьке сафарі»), потужний волонтерський рух, високе патріотичне піднесення полтавців на фронті.
Під час ознайомлення з архівними документами учасники заходу дізналися про працю архівних працівників зі збору, систематизації та використання документів періоду сучасної російсько-української війни.
Заходи підготували з використанням документів Державного архіву Полтавської області, Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву України, Центрального державного архіву вищих органів влади України.
Підпишіться, щоб отримувати листи.