Зокрема, у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку – нерезидента, відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у двадцятиденний строк повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку – нерезидента.
Відлік вказаного строку розпочинається з моменту, коли декларант відкрив валютний рахунок, або ж коли йому стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунка.
Подати повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента можливо в особистому кабінеті Реєстру декларацій.
Для того, щоби подати повідомлення через особистий кабінет:
У разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку – нерезидента повідомлення про відкриття валютного рахунка може не подаватися, якщо такий рахунок був відкритий під час дії воєнного стану, використовувався виключно для отримання матеріальної допомоги, передбаченої законодавством іноземної держави (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором), виплаченої за рахунок коштів іноземної держави (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором) або міжнародної організації, та закритий протягом одного місяця з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Важливо: відомості про валютний рахунок в установі банку – нерезидента обов’язково мають бути відображені декларантом у черговій щорічній декларації за відповідний звітний період.
За неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено настання адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу.
Підпишіться, щоб отримувати листи.