24 листопада 2024, 18:31
Ключовою темою форуму, який зібрав провідних науковців, фахівців-практиків, експертів галузі, студентів з України та зарубіжжя, стало питання ментального здоров’я й психосоціальної підтримки різних категорій населення в умовах війни в Україні.
«Наш форум – це не просто наукова конференція, – зазначила ректорка університету Марина Гриньова. – Це платформа об'єднує всіх, хто небайдужий до долі українців. Ми переконані, що спільними діями зможемо подолати виклики і наслідки війни та побудувати щасливе майбутнє».
Відкриття форуму розпочалося з відеоролику-маніфесту, присвяченому стійкості, та інтерактивної експозиції «Історії життєстійкості» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - ініціативи Олени Зеленської. На пленарному засіданні доповідачі окреслили концептуальні засади якісної підготовки фахівців у галузі практичної, кризової психології і соціальної роботи та сучасних практик, засобів забезпечення психосоціального здоров’я і благополуччя у розрізі теорії та практики психології й соціальної роботи, розглянули інноваційні технології психосоціальної підтримки та безпеки населення в умовах воєнного й повоєнного часу. Програма триденного форуму включала наукові студії та платформи, конкурс студентських презентацій, роботу практико-орієнтованих локацій на базі центрів та лабораторій факультету психології і соціальної роботи та Центру життєстійкості Полтавської територіальної громади, воркшопи, тренінги, круглий стіл «Ресурси життєстійкості в умовах війни».
Учасники обмінювалися досвідом, презентували результати своїх досліджень та нові стратегії для надання психологічної допомоги тим, хто постраждав від війни. Експерти обговорили ефективні методи роботи з різними категоріями населення, зокрема, з військовими, внутрішньо переміщеними особами та дітьми. Було підкреслено важливість індивідуального підходу до кожного клієнта та створення безпечного терапевтичного середовища. Особливу увагу приділено питанням гармонізації психоемоційного стану особистості у складних життєвих умовах.
Як зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я в Полтавській області Юлія Ющенко: "Цей форум переконливо свідчить про важливість інтеграції зусиль науковців, практиків, державних інституцій, органів місцевого самоврядування для ефективного вирішення проблем ментального здоров’я. Завдяки відкритому діалогу, апелюючи до потреб і цінностей людей, ми зможемо створити в Україні систему психосоціальної підтримки, яка відповідатиме найвищим світовим стандартам і забезпечить доступ до якісної допомоги кожному громадянину".
Форум відбувся на виконання Плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації в Полтавській області Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.