«Освітня галузь є пріоритетом не лише в області, а й на рівні держави. Першочергові завдання у нас незмінні – безпека навчального процесу, його безперервність із метою мінімізації освітніх втрат. Також у фокусі – національно-патріотичне виховання. Різними способами будемо стимулювати цей напрям роботи, зокрема й фінансово через премії та стипендії для обдарованих дітей. Зауважу, у 2024 році область надзвичайно добре спрацювала в цьому плані. Історії успіхів молоді, яка брала участь в реалізації патріотичних проєктів, широко відомі громадськості, ми неодноразово розповідали про них на вебресурсах облвійськадміністрації, профільного департаменту, – розповів Антон Чубенко, – є ще низка ініціатив, які обов’язково маємо підтримувати на рівні області. Ідеться про ментальне здоров’я учасників освітнього процесу, продовження реформи шкільного харчування. Усіх закликаємо до плідної співпраці».
Під час засідання обговорили питання щодо участі в міжнародних проєктах у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, стан матеріально-технічного забезпечення, впровадження системи заходів з підтримки ментального здоров’я для учасників освітнього процесу, патріотичних активностей молоді Полтавщини, організації проведення учнівських олімпіад і конкурсів у Полтавській області.
На Полтавщині діє Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки, на виконання якої проведені стипендіальні конкурси: імені Ігоря Сердюка, імені Андрія Конопльова, імені Дмитра Пругла.
У ІV Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад взяли участь 58 учнів Полтавщини. Здобули 23 дипломи переможця. Роман Романчук – учитель Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги здобув перемогу в конкурсі Учитель року-2024.
Окрім того, на базі Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Кременчук №1 створено кулінарний хаб, проведено практичну частину навчання з підготовки тренерів. Вже пройшли навчання 22 особи, ще 12 навчаються. Наразі у співпраці з територіальними громадами такі «агенти змін» проводять підвищення кваліфікації працівників шкільних харчоблоків на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Восени цього року Полтавська область стала хабом із передачі підручників, надрукованих за кошти закордонних партнерів, для забезпечення реформи НУШ. За сприяння Полтавської ОВА було забезпечено зберігання та передачу в інші області 22,4 тонни підручників.
Підпишіться, щоб отримувати листи.