«У Полтавській ОВА працює самостійний підрозділ Служба у справах дітей. Є відповідні служби й у громадах. Нині виклики, які постають перед нами, набувають резонансного характеру. Ми слідкуємо за ситуацією в області, країні та світі й працюємо на випередження та запобігання скоєння правопорушень дітьми. Минулого тижня запрошували спеціального експерта-психолога, який проводив зустрічі із дітьми Полтавщини. Бо психологічна підтримка стоїть досить гостро, – зазначив Антон Чубенко. – Чимало зусиль докладають і соціальні служби. В області функціонує 41 центр надання соціальних послуг та 11 центрів соціальних служб, якими минулого року надано послуги 396 сім’ям, члени яких перебували у конфлікті з законом. Активно працюють з дітьми і освітяни. Тож забезпечуємо синергію всіх суб’єктів для виявлення жорстокого поводження з дітьми або наявності загрози їхньому життю і здоров’ю, працюємо над дотриманням прав неповнолітніх».
Варто відзначити, що минулого року відбулося зменшення кількості злочинів, скоєних неповнолітніми. Хоча трапляються й випадки повторного вчинення правопорушень дітьми. Тож особливу увагу в області приділяють роботі із дітьми, які вже відбувають покарання: вчать налагоджувати соціальні зв’язки, організовують дозвілля, щоб вони були задіяні в суспільно корисні процеси.
В умовах війни на Полтавщині фіксуються випадки втягування рф у протиправну діяльність дітей та використання неповнолітніх у збройному конфлікті, зокрема підпалювання майна військовослужбовців, адміністративних установ, участі в терористичних актах.
Під час зустрічі кожен учасник поділився власним досвідом роботи, окреслив позитивні сторони та виклики, над вирішенням яких необхідно працювати.
Ювенальна Юстиція (4)
Нарада
Ювенальна Юстиція (2)
Ювенальна Юстиція (3)
Підпишіться, щоб отримувати листи.