Психологи, представники громадських організацій та центрів життєстійкості, ментального здоров’я активно презентували свої послуги, інструменти та інноваційні методики, які використовуються для роботи з різними категоріями населення. Учасники маркетплейсу мали нагоду ознайомитись із передовими практиками у сфері збереження та відновлення ментального здоров'я та налагодити професійні контакти.
На важливості та багатогранності роботи психологів в умовах сьогодення наголосив заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко.
«Україна – одна з небагатьох країн світу, де існує День психолога. Сьогодні психологи працюють практично в усіх сферах: у закладах охорони здоров’я, освітніх установах, на підприємствах, у силових структурах, громадських організаціях. Всі вони щодня допомагають людям знаходити вихід зі складних ситуацій, долати внутрішні бар’єри, розвивати власний потенціал, – зазначив Антон Чубенко. – Особливо хочеться відзначити невтомну роботу психологів із початку повномасштабного вторгнення. Кожен із вас, не шкодуючи себе, майже цілодобово надавав психологічну допомогу всім, хто її потребує: захисникам, ВПО, дорослим, дітям, членам родин військовослужбовців, тим, хто пропав безвісти. Ваша праця є неоціненною для збереження психічного здоров’я нації в цей складний час».
У межах Дня спільнодії та тижня факультету психології і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулося урочисте відкриття простору соціально-психологічного відновлення та натхнення «INSPIRATION». У цьому новоствореному просторі вже почали діяти локації, присвячені кризовій і практичній психології, соціальній роботі.
«Відкриття простору «INSPIRATION» саме сьогодні, в межах Дня спільнодії та тижня нашого факультету, є символом непохитної віри в силу психології та її життєво важливу роль у відновленні й розвитку українського суспільства, – зазначила ректорка ПНПУ ім. В.Г. Короленка Марина Гриньова. – Ми прагнемо, щоб цей простір став справжнім осередком підтримки, навчання та натхнення як для наших студентів, які вже завтра стануть кваліфікованими фахівцями, так і для всіх, хто потребує психологічної допомоги та ресурсу».
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Полтавській області Юлія Ющенко привітала психологів з професійним святом та зазначила, що такі заходи є важливою складовою реалізації програми на місцях.
«Програма «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською, ставить за пріоритет створення доступної та ефективної системи піклування про ментальне здоров’я. І саме такі ініціативи, як наш маркетплейс, є її живим провадженням на регіональному рівні. Це можливість налагодити комунікацію та взаємодію, обмінятися досвідом і зрозуміти, як ми можемо та маємо об’єднати наші зусилля задля спільної перемоги на всіх фронтах, включаючи і психологічний», – зазначила Юлія Ющенко.
Окрім активного маркетплейсу також працювала Регіональна громадська платформа «Життєстійкість та національна ідентичність у суспільному вимірі». Учасники платформи обговорили актуальні проблеми формування життєстійкості та національної ідентичності особистості в умовах війни, а також виклики, які існують в українському соціумі й негативно впливають на суспільні настрої та поведінку. До фахової дискусії долучилися провідні науковці, експерти у галузях історії України, правознавства, філології, досвідчені освітяни та активні громадські діячі. Платформа стала цінним майданчиком для обміну думками й напрацювання спільних підходів до підтримки ментального добробуту й зміцнення національної ідентичності українців у надскладний історичний період.
#тияк
Photo 2025 04 22 12 33 08 (3)
Photo 2025 04 22 12 33 08
Photo 2025 04 22 12 33 09 (2)
Photo 2025 04 22 12 33 09 (3)
Photo 2025 04 22 12 33 09
Підпишіться, щоб отримувати листи.