Йдеться про транспортно-пішохідні шляхи, реалізація першої черги яких запланована до кінця 2025 року.
Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська виступила модератором події.
У заході взяли участь Віктор Микита – заступник керівника Офісу Президента України, радниця Мінрозвитку та керівниця проєкту «Рух без барʼєрів» Ірина Малютіна, очільники ОВА, керівники міст і представники громад.
Від Полтавської області участь у заході взяли т.в.о. начальника ОВА Володимир Когут, голова Опішнянської громади Микола Різник та секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
«Кожен має відповідально ставитися до своєї ділянки роботи, ґрунтовно опрацювати її, не перекладаючи відповідальність. Важливо швидше переходити від теоретичного обговорення до реальної роботи на місцях. Проєкт «Рух без барʼєрів» має велике соціальне значення. Це внесок у створення умов для повернення військових до мирного життя, маємо забезпечити безбар'єрне середовище для людей, які цього потребують та можливості для безперешкодного та зручного пересування», – підкреслив Віцепремʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Віктор Микита звернувся до представників громад із пропозицією активізувати роботу.
«Проєкт спільно розпочатий. Всі розуміють, які завдання перед нами. Є великий суспільний запит, є ветерани, маломобільні групи населення, які потребують підтримки вже сьогодні», – наголосив Віктор Микита.
Громади представили переліки об’єктів, які включені до безбар'єрних маршрутів та потребують облаштування елементами доступності для маломобільних груп населення вже цього року. Серед основних питань – джерела і можливості для співфінансування виконання робіт із державного, обласного, місцевого бюджетів та інших джерел.
Олексій Кулеба акцентував на пріоритетних завданнях щодо впровадження проєкту.
Фінансування проєкту з державного бюджету передбачає загальну суму в 3 мільярди гривень. Державні кошти будуть розподілені не тільки серед 15 міст-пілотів, а на безбар'єрні маршрути по всій країні. Мета – забезпечити співфінансування проєкту: 40% – державний бюджет, 30% – обласний, 30% – міський.
Цільове використання коштів, фінансування виключно об'єктів доступності та чіткий контроль призначення витрат. Цілісність маршрутів – кожен об’єкт транспортно-пішохідного шляху має бути перевірений на відповідність загальній концепції – безбар'єрного маршруту.
Моніторинг технічних умов і можливостей облаштування на транспортно-пішохідних шляхах.
Володимир Когут розповів, що пілотні громади Полтавщини визначили маршрути першої черги, які стануть основою безбар’єрного середовища.
«Це 1,44 км у Полтавській та 2,9 км в Опішнянській громадах. Попереду ще багато роботи: проєктування, будівництво, перевірка. Це довготривалий і водночас важливий процес, – зауважив Володимир Когут. – Реалізація проєкту сприятиме покращенню якості життя людей, розвитку соціально відповідального бізнесу та створенню інклюзивного простору, де кожен має рівні можливості для пересування, отримання послуг й участі в суспільному житті».
«Рух без бар’єрів» – флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація «Безбар'єрність».
Photo 2025 05 01 13 24 43 (2)
Photo 2025 05 01 13 24 43 (4)
Photo 2025 05 01 13 24 43 (3)
Photo 2025 05 01 13 24 43 (5)
Підпишіться, щоб отримувати листи.