Про це розповіла заступник директора державної установи «Центр пробації» Тетяна Кічата під час регіонального форуму «Пробація України ‒ майбутнє зараз». Захід присвячений 10-ій річниці з дня прийняття Закону України «Про пробацію». За десять років пробація в Україні пройшла шлях від експериментальних ініціатив до ефективної державної служби, яка сприяє ресоціалізації правопорушників та підвищенню безпеки громад.
«Пробацію пройшли близько мільйона людей, щодо яких суд вирішив застосувати покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Пробація стала не просто альтернативою покарання, вона стала шансом для людини змінити своє життя, зберегти роботу, родинні зв'язки. Тому наше основне завдання не покарати людину, хоча це є покарання і вона його заслуговує, а допомогти їй повернутися до нормального, повноцінного життя», – розповіла Тетяна Кічата.
Вона додала, що після відбування покарання на пробації лише 2% засуджених здійснюють повторні злочини. Під час перебування людини на пробації можуть бути застосовані громадські та суспільно-корисні роботи, кримінальні штрафи, виправні роботи.
Заступник начальника філії державної установи «Центр пробацій» у Полтавській області Віра Гудим зазначила, що пробація здійснюється не лише відносно дорослих, а й неповнолітніх.
«Полтавщина бере участь у пілотному проєкті щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини у практичну діяльність. Акцент, щоб дитина виправилася без ізоляції від суспільства, – сказала Віра Гудим. – Лише спільна робота з органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськими та благодійними організаціями, правоохоронними органами дає певні результати й рівень злочинності в нашому регіоні зменшився».
Перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко наголосив, що від ефективної роботи працівників Центру пробації залежить, чи буде людина перебувати в умовах ізоляції, чи працюватиме на благо громади.
«Пам’ятаю ті часи, коли ще запроваджували пілотний проєкт пробації. Проводили тренінги, семінари, говорили про ефективні результати. Нині ми ці результати бачимо,– зауважив Олександр Лемешко. – Також до нашої області релокувалися підрозділи пробації з окупованих регіонів, які продовжують успішно працювати».
До форуму долучилися представники Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА та Служби у справах дітей ОВА. Під час заходу провели дві панельні дискусії «Пробація: складові ефективності» та «Пробація: партнерство заради успіху». Учасники обговорили 10-річний шлях становлення та розвитку пробації на Полтавщині, спільну роботу служби у справах дітей та органів пробації з неповнолітніми засудженими, формування довіри до уповноважених органів з питань пробації через висвітлення інформації в медіа та інше.
Регіональний Форум 10 Років Пробації1
Регіональний Форум 10 Років Пробації2
Регіональний Форум 10 Років Пробації5
Регіональний Форум 10 Років Пробації13
Регіональний Форум 10 Років Пробації16
Регіональний Форум 10 Років. Пробації
Підпишіться, щоб отримувати листи.