06 травня 2025, 09:23
Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Частиною другою статті 18 Закону України ,,Про виконавче провадження” встановлено, що виконавець зобов’язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Одним із заходів примусового виконання рішень згідно зі статтею 10 Закону України ,,Про виконавче провадження” є звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.
Тимчасово, на період дії та до припинення або скасування воєнного стану в Україні, припиняється звернення стягнення на пенсію, стипендію (крім рішень про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю внаслідок кримінального правопорушення, та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).
Визначені Законом України ,,Про виконавче провадження” строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.
Особливості примусового виконання рішень в умовах воєнного стану, визначені Законом України ,,Про внесення змін до розділу XIII ,,Прикінцеві та перехідні положення” Закону України ,,Про виконавче провадження”, що набрав чинності 26.03.2022.
Виходячи із зазначених положень варто зауважити, що у період дії воєнного стану на території України відрахування з доходів боржника та перерахування відрахованих коштів на підставі постанов державних та приватних виконавців про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника не повинно здійснюватися та має бути припинено, крім випадків, коли такі відрахування проводяться на виконання рішення про стягнення аліментів або рішення, боржником за яким є громадянин Російської Федерації.
При цьому повідомляємо, що Законом не передбачено винесення виконавцем будь-яких процесуальних документів для припинення стягнення.
Підпишіться, щоб отримувати листи.